منطقه بیلیکدوزو

منطقه بیلیکدوزو

درباره ی منطقه بیلیکدوزو:

بیلیک دوزو از جمله مناطقی می باشد که در اطراف آن حاشیه نشینی معنایی ندارد و به همین علت جزو بهترین  مناطق استانبول بحساب می آید. اکثر افرادی که در این قسمت ساکن هستند جزو قشر تحصیلکرده و ثروتمند استانبول می باشند که به همین علت فرهنگ کلی این منطقه بسیار خوب می باشد. تعداد زیادی از افرادی که به ترکیه مهاجرت کرده اند این قسمت را برای زندگی انتخاب میکنند. اگر شما به محله بیلیک دوزو بروید می توانید اقوام کشورهای مختلف جهان را ببینید که در این محله کنار یکدیگر درحال زندگی می باشند.

 بسیاری از افرادی که به دنبال خرید ملک در استانبول می باشند این منطقه را ترجیه می دهند. بیلیک دوزو حدودا مساحتی معادل ۳۶۰ کیلومتر مربع را در برمی گیرد و از لحاظ جمعیتی نیز حدود ۳۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است. در گذشته های نه چندان دور پادشاهان برای تفریح به این منطقه می آمدند که نامگذاری محله نیز به همین دلیل انجام شده است. این منطقه شرایط آب و هوایی بسیار خوبی دارد که به همین علت یک محل خوب برای تفریح و گشت و گذار مبدل شده است. کسانی که خواهان خرید ملک در ترکیه هستند می توانند این منطقه را زیر نظر داشته باشند. معمولا رشد قیمت ملک در این منطقه بسیار مناسب می باشد و می تواند سوددهی خوبی را به دنبال داشته باشد. این منطقه از لحاظ تاریخی نیز قدمت زیادی دارد و در بخش هایی از آن نشانه هایی از دوران روم باستان نیز دیده ملاحضه می شود.

تاریخچه بیلیکدوزو:

یونانی ها اولین کسانی بودند که در قرن دوم بیلیکدوزو را سکنی گزیدند تا بعداً به تفرجگاهی محبوب برای مردم امپراتوری بیزانس تبدیل شود. در زمان خلافت عثمانی به دلیل سرسبزی فراوان آن را «باغ» می‌نامیدند.

در دوره جمهوری ترکیه به نام "کاواکلی" به معنی درختان صنوبر نامگذاری شد زیرا آنها ویژگی اصلی منطقه هستند. سپس در سال 2003 نام به "Beylikduzu" تغییر یافت.

مردم در سال 1999 پس از زلزله ای که استانبول را لرزاند و به بسیاری از مناطق قدیمی آسیب رساند، مهاجرت به بیلیکدوزو را آغاز کردند. در آن زمان دولت ترکیه خانه‌های مقاوم در برابر زلزله را در بیلیک‌دوزو راه‌اندازی کرد و آن‌ها را با تمام خدمات و اصول اولیه آماده کرد تا این منطقه به یکی از بهترین و معتبرترین مناطق استانبول تبدیل شود و این آغاز بازار املاک و مستغلات در بیلیکدوزو استانبول بود. 

در سال 2012، متروبوس به Beylikduzu دسترسی پیدا کرد که مردم را تشویق کرد به آنجا مهاجرت کنند، جایی که مجتمع های مسکونی جدید، خدمات کامل و یک شبکه حمل و نقل کارآمد وجود دارد.

شرایط اقلیمی بیلیکدوزو:

میانگین دمایی که سالانه در سطح دریا ثبت می شود 14.4 درجه سانتی گراد می باشد. این محله در ارتفاع تقریبی 150 متری از سطح دریا قرار دارد و رطوبت ملایمی را تجربه می کند. اما همچنین از مجموع مناطق مجاورش بادگیرتر است که بنابراین آن را دلپذیر می کند.
زمستان‌ها در منطقه بیلیکدوزو در استانبول بسیار سنگین‌تر است، زیرا این منطقه توسط درختان زیادی احاطه شده است که اساساً یک منظره بصری برای ساکنان و گردشگران است.

اماکن تاریخی و گردشگری:

  • ساحل گل پینار
  • سالن بند بازی
  • وست مارینا
  • عتیقه فروشی پدربزرگ

برخی از مدارس بین المللی در Beylikduzu:

  • مدرسه بین المللی الفنار فلسطین: برنامه درسی فلسطین را آموزش می دهد.
  • مدرسه بین المللی لاله: برنامه درسی عربی.
  • مهد کودک لاله: برنامه های درسی عربی و آمریکایی
  • مدرسه بین المللی یمن: برنامه درسی یمن
  • مدرسه شاه ادریس سنوسی: برنامه درسی لیبی

در مورد مدارس ترکی، تعداد زیادی از آنها وجود دارد که مهمترین آنها مدرسه معروف امام حتیپ و همچنین بیش از 30 مدرسه دولتی و خصوصی برای تمام سطوح می باشد.

در مورد دانشگاه ها، مهمترین آنها دانشگاه بیکنت، دانشگاه فاتح، دانشگاه اوکیانوس و دانشگاه علم و فناوری ابن النفیس هستند.

به همین دلیل است که Beylikduzu یک منطقه مناسب برای سرمایه گذاری زندگی یا املاک است زیرا مقصدی برای دانشجویان دانشگاه از سراسر جهان است.

سایر امکانات و موسسات خدماتی در Beylikduzu

Beylikduzu اهمیت خود را از سطح خدماتی که در همه جنبه ها ارائه می دهد به دست آورد. توجه به بخش بهداشت مورد توجه دولت ترکیه بود، از این رو چندین بیمارستان دولتی و خصوصی در بیلیکدوزو مجهز به بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و بهترین کادر پزشکی ساخت.

مهمترین بیمارستان دولتی، بیمارستان دولتی بیلیکدوزو است که با بهره گیری از بهترین فناوری ها و کارآمدترین پرسنل شهرت دارد.

مهم‌ترین بیمارستان‌های خصوصی بیلیک‌دوزو، بیمارستان مدیکانا و بیمارستان مدیلیف هستند که به بزرگترین بیمارستان‌های زنجیره‌ای در ترکیه تعلق دارند.

همچنین چندین مرکز بهداشتی و کلینیک در میان محله های بیلیکدوزو توزیع شده است تا بهترین خدمات مراقبت پزشکی را برای ساکنان تضمین کنند.

هنگام صحبت از خدمات در بیلیکدوزو، باید به توزیع گسترده بانک ها در محله ها و خیابان های اصلی و فرعی اشاره کرد. Beylikduzu در سالهای اخیر مورد توجه سرمایه گذاران در استانبول قرار گرفته است که منجر به افتتاح دفاتر و شرکت ها در مناطق مرکزی آن شده است که با حضور مرکز نمایشگاه تویاپ بیشتر تشویق شد. یکی از مهم ترین نمایشگاه های استانبول.

فرصت های سرمایه گذاری عالی در املاک و مستغلات در منطقه Beylikdüzü در استانبول

امروزه، بیلیکدوزو با در نظر گرفتن مزایای کلی سرمایه گذار در خرید ملک در ترکیه، شاهد رونق سرمایه گذاری با کیفیت بالا در املاک و مستغلات می باشد. در مقایسه با سایر حومه های شهر استانبول، در حال توسعه شهری سریع با بالاترین کیفیت و دارای ساختار بهتری می باشد، انتظار می رود با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در این منطقه سرمایه گذار به سود قابل توجهی برسد. همچنین پیشبینی می شود با افزایش قیمت املاک و مستغلات با پیشرفت ساخت و ساز و حفاری به خط جدید مترو Incirli- Beylikduzu ، تقاضا برای آپارتمان در منطقه بیلیکدوزو افزایش یابد. اگر سهم زمین در منطقه در نظر گرفته شود، به راحتی می توان گفت که سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در بیلیکدوزو در دوره های آینده سود بسیار بالایی به همراه خواهد داشت.