افزایش نرخ خرید خانه برای اخذ پاسپورت از 250 به 400 هزار دلار

افزایش نرخ خرید خانه برای اخذ پاسپورت از 250 به 400 هزار دلار

خرید خانه در ترکیه توسط ایرانیان بسیار زیاد شده است. یکی از دلایل این افزایش نزدیکی فاصله بین ایران و ترکیه می باشد. از طرفی قیمت خانه در ترکیه نسبت به ایران بسیار مناسب است. ایرانیان با خرید خانه در ترکیه می توانند اوقات تفریحی لذت بخشی را برای خود رقم بزنند. از دیگر مزایای خرید خانه در ترکیه اخذ اقامت کشور ترکیه است. شما با پاسپورت ترکیه می توانید به 71 کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. 


قیمت خرید ملک در ترکیه 


قیمت خرید خانه در ترکیه  براساس عوامل مختلفی تعیین می شود. شما حتی با پول کم هم می توانید در ترکیه صاحب خانه شوید. شما با داشتن 700 میلیون تومان می توانید در غرب استانبول یک خانه 70 متری با یک اتاق خواب را خریداری کنید. 
 

قیمت خانه در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت است. قیمت خانه در شهرهای لاکچری ترکیه گران تر می باشد. شما باید قبل از خرید خانه در ترکیه عوامل موثر بر قیمت خانه را در نظر بگیرید. همچنین شما باید با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید نوع منطقه و شهر ترکیه را انتخاب کنید. بنابراین با در دست داشتن پول کم هم می توانید در ترکیه خانه بخرید. 


جذابیت خرید ملک در ترکیه


یکی از جذابیت های خرید ملک در ترکیه این است که هزینه های جاری آن نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است. محصولات موجود در ترکیه از کیفیت لازم برخوردار هستند. بنابراین شما برای خرید هر گونه محصولی در اروپا هیچگونه نگرانی نخواهید داشت. 
از دیگر جذابیت های خرید خانه در ترکیه وجود مراکز تفریحی و گردشگری فراوان است. به عبارت دیگر وجود مراکز سرگرمی زیاد در ترکیه از عوامل بسیار مهم جذب گردشگران به حساب می آید. شما می توانید به وفور مناطق ساحلی، دریایی مدیترانه، زمین ورزشی، اسکی و دوچرخه سواری را در ترکیه مشاهده کنید. 
دولت ترکیه برای رفاه حال اتباع خارجی مراحل خرید خانه در ترکیه را برای آن ها بسیار سریع انجام می دهد. شما می توانید انواع خانه ها از قبیل آپارتمانی، ساحلی و مجتمعی را در ترکیه خریداری کنید. از دیگر مزایای خرید خانه در ترکیه این است که امکان پرداخت مبلغ منزل به صورت اقساطی برای شما وجود دارد. البته با پرداخت خرید منزل به صورت اقساطی همزمان سند به نام شما زده می شود. 
 

خرید خانه در ترکیه


یکی دیگر از جذابیت های خرید خانه در ترکیه راحت بودن و قابل دسترس بودن سیستم حمل و نقل آن است. شما انواع مختلف وسایل نقلیه را در ترکیه مشاهده می کنید. شما با خرید ملک در ترکیه می توانید برای اخذ شهروندی اقدام کنید. در حالیکه برخی از کشورها به راحتی شهروندی نمی دهند. از طرفی فرهنگ ایرانیان شباهت بسیار زیادی با ترکیه دارد. این امر سبب شده است ایرانیان راحت تر خانه بخرند. 


شرایط خرید خانه در ترکیه جهت اخذ شهروندی


اولین شرط جهت اخذ شهروندی این است که خانه باید به صورت نقد خریداری شود. شما پس از گذشت 3 ماه می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. البته شما تا 3 سال حق فروش ملک خریداری شده را نخواهید داشت. قبل از هر چیزی باید بدانید که نرخ خرید ملک برای اخذ پاسپورت از 250 دلار به 400 دلار افزایش پیدا کرده است. 
شما می توانید چند ملک را که در مجموع 400 دلار ارزش دارند را خریداری کنید. بنابراین نیازی به خرید یک ملک نخواهید داشت. بسیاری از مشتریان با خرید چند ملک در یکی از آنها سکونت کرده و دیگر واحدها را به اجاره می دهند. این امر سبب افزایش درآمد آن ها در ترکیه خواهد شد. کدام ملک های ترکیه میزبان خریداران خارجی است؟ 


روز به روز میزان خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی رو به افزایش است. معمولا اتباع خارجی به ترکیه به عنوان محلی جهت سرمایه گذاری مطمئن نگاه می کنند. براساس آمار ارائه شده 5 شهر ترکیه از قبیل استانبول، بورسا، آنکارا، آنتالیا و یالووا نسبت به شهرهای دیگر پرطرفدارتر هستند. این شهرها از جذابیت های بیشتری نسبت به سایر شهرهای ترکیه برخوردار هستند. لازم به ذکر است که 5 شهر ذکر شده خاصیت توریستی دارند. در سال های اخیر رکورد جدیدی در فروش ملک به خارجی ها در شهر ترکیه ثبت شده است. در سال 2019 میزان فروش ملک در ترکیه از 10 هزارتا عبور کرد. از طرفی روز به روز میزان فروش ملک در ترکیه بیشتر می شود. 


خرید خانه در ترکیه به صورت اقساطی


شما می توانید در برخی از پروژه های شهرک سازی ترکیه به صورت اقساطی و با وام صاحب خانه شوید. همچنین شما می توانید تا 80 درصد مبلغ خانه از ترکیه وام دریافت کنید. البته سند خانه تا زمان بازپرداخت وام در رهن بانک باقی می ماند. بهره وام های ارائه شده توسط شهر ترکیه بسیار کم و در حدود 2 درصد می باشد. کشور ترکیه با آسان گرفتن مراحل خرید خانه سبب جذب اتباع خارجی جهت خرید ملک شده است. به همین دلیل سالانه افراد بسیار زیادی نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام می کنند.
برخی از پروژه های مسکونی هیچگونه سودی از مشتری دریافت نمی کنند. مدت بازپرداخت وام های بانکی ترکیه 5 سال می باشد. یکی دیگر از راه های خرید خانه در ترکیه به صورت اقساطی این است که در پروژه ها ملک را خریداری کنید و اقساط را به دفتر پروژه برگردانید. این روش به شما کمک خواهد کرد تا با دارا بودن پول کم صاحب خانه در ترکیه شوید. 


قوانین خرید خانه در ترکیه 


قبل از خرید ملک در ترکیه باید با قوانین و تبصره های آن آشنا شوید. یکی از تبصره های کشور ترکیه این است که بخشی از مهاجران اجازه خرید خانه در ترکیه را دارند. خوشبختانه ایران جزء کشورهایی است که می تواند در ترکیه ملک خریداری کند. از دیگر قوانین کشور ترکیه این است که اتباع خارجی تنها 30 هکتار می توانند ملک خریداری کنند. 
افرادی که زمین می خرند باید تا نهایتا 2 سال خانه را بسازند. همچنین مهاجران خارجی اجازه خرید تنها 10 درصد از زمین را دارند. ایرانیان می توانند هر نوع ملکی از قبیل تجاری، خانه و زمین را خریداری کنند. به عبارت دیگر هیچگونه محدودیتی برای ایرانیان در خرید خانه از ترکیه وجود ندارد. جالب است بدانید که اتباع خارجی نمی توانند از نواحی نظامی و امنیتی کشور ترکیه خانه خریداری کنند. 
 

خرید خانه در ترکیه


اخذ شهروندی کشور ترکیه از طریق خرید خانه 


یکی از روش های مطمئن سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت ترکیه خرید خانه در ترکیه است. امروزه بسیاری از اتباع خارجی برای مهاجرت به ترکیه از این روش استفاده می کنند. البته کشور ترکیه با تصویب قانونی خاص امکان خرید خانه در ترکیه را برای اتباع خارجی فراهم کرده است. 
 

قبلا افراد برای اخذ پاسپورت ترکیه می توانستند خانه به ارزش 250 هزار دلار خریداری کنند. اما الان نرخ خرید ملک در کشور ترکیه به 400 هزار دلار افزایش پیدا کرده است. زمانیکه شما ملکی را در کشور ترکیه جهت اخذ شهروندی خریداری می کنید باید 3 سال از زمان خرید آن گذشته باشد. سپس نسبت به اخذ اقامت کشور ترکیه اقدام کنید. 
شما تا هر زمان که ملک را داشته باشید می توانید اقامت کشور ترکیه را هم داشته باشید. خرید ملک در ترکیه جزء آسان ترین راه های اخذ اقامت در ترکیه است. قبل از خرید خانه در ترکیه بهتر است با وکیل مجرب مشاوره داشته باشید. شما باید تمامی عوامل موثر بر قیمت خانه در ترکیه را در نظر بگیرید.