جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس استانبول

درباره ی جزایر پرنس:

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهر استانبول جزایر پرنس یا همان Princess Islands می باشد. اگر قصد بر این دارید یک روز کامل خود را به گردش و تفریح در یک مکان بگذرانید به شما پیشنهاد می کنیم که به این جزایر بروید. 

جالب است بدانید که جزایر پرنس شامل 9 جزیره تقریبا کوچک اما بکر استانبول می باشند. در دوره بیزانس از این جزایر بعنوان تبعیدگاه برای مجرمان استفاده میشده است اما این روزها به مقصد گردشگران داخلی و خارجی و مکانی برای فرار از هیاهو و شلوغی شهری تبدیل گشته است. از این 9 جزیره، تنها 4 جزیره آنها برای عموم جهت بازدید باز می باشد. نام این جزایر عبارتند از: جزیره بویوک آدا، بورگاز آدا، هیبلی آدا و کینالی آدا. و 5 جزیره دیگر دارای مالک خصوصی هستند و افراد متفرقه نمیتوانند وارد آنها بشوند .دلیل نامگذاری این جزایر به نام پرنس (شاهزاده) بدین دلیل است که در گذشته شاهزادگاه طرد شده را به این جزیره تبعید می کردند 

جزایر پرنس استانبول

تاریخ جزایر پرنس استانبول

در قدیم این جزایر به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گرفته اند ولی اصولا به عنوان تبعیدگاه به حساب  می آمدند. در دوران امپراطوری بیزانس هر یک از اعضا خاندان های سلطنتی که مورد بازخواست و بازجویی قرار می گرفت به این مجموعه جزایر تبعید می گردید. البته عده زیادی نیز در همین دوران برای نجات جان خود به جزایر پرنس فرار می نمودند.

در زمان حکومت عثمانیان  تمام شاهزادگان و افراد خاص حکومتی که مشکل ساز بودند به جزایر پرنس تبعید می شدند. ولی در اواخر قرن نوزده تغییراتی صورت پذیرفت و تعدادی از بازرگانان و ثروتمندان استانبول به این جزایر علاقه یافتند و تعدادی از آن ها را به تملک خود در آوردند.

جزایر پرنس استانبول