منطقه بایرام پاشا

منطقه بایرام پاشا

درباره ی منطقه:

بایرام پاشا یک منطقه شهری سنتی در مرکز بخش اروپایی استانبول است. همسایگان این منطقه از غرب اسن لر و از جنوب زیتین بورنو، از جنوب شرق ایوب سلطان و از شمال شرق قاضی عثمان پاشا می باشند.

مساحت آن 5.9 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 269.950 نفر جمعیت است. این منطقه در سال 1990 از منطقه ایوب سلطان منفک شد.
این منطقه در ابتدا ساختار اقتصادی مبتنی بر کشاورزی داشت ولیکن کارخانه های موجود در منطقه از سال 1950 به بعد منطقه را به منطقه ای صنعتی تبدیل کردند.

به نحوی که پس از سال 1970 به دلیل شهرنشینی سریع و مهاجرت شدید، به منطقه ای با اقتصادی متمرکز بر صنعت و تجارت تبدیل شد که هم اینک هیچ قطعه کشاورزی در این منطقه وجود ندارد. 
این منطقه در حال گذار از تصویر بزرگ و قدیمی خود به یک تصویر مدرن است. بایرام پاشا با خیابان ها و خیابان هایش مانند شهری کاملاً برنامه ریزی شده به نظر می رسد. کارفور و باهاوس، تورکوآزو، مرکز خرید فروم استانبول و فروشگاه IKEA زندگی تجاری منطقه را احیا کردند.

علاوه بر این، ترمینال بزرگ اتوبوس بین شهری استانبول، که یکی از مهم ترین نقاط حمل و نقل استانبول است، در این منطقه قرار دارد. همانطور که می دانید وجود ترمینال بین شهری یکی از امکانات بسیار مهم شهری محسوب می شود که در این منطقه قرار دارد.

تاریخچه ی منطقه:

تا سال 1936، بایرامپاشا بخشی از منطقه فاتح بود. پس از آن بین سال‌های 1936 و 1990 بخشی از ناحیه ایوپ بود.

تا سال 1970، این منطقه به نام Sağmalcılar شناخته می شد، زمانی که شیوع گسترده وبا، ناشی از آلودگی منابع آب ساخته شده توسط عثمانی توسط ساختمان ها و کارخانه های جدید، منجر به قرنطینه شدن این منطقه شد. به دنبال این واقعه، نام ساغمالجیلار مترادف با وبا شد، بنابراین این منطقه به نام بایرام پاشا وزیر بزرگ عثمانی در قرن هفدهم به بایرامپاشا تغییر نام داد. اندکی از سیستم آب عثمانی که توسط معمار سنان ساخته شده است، امروزه باقی مانده است.

ویژگی های جغرافیایی منطقه:

منطقه ای با مساحت 6.98 کیلومتر مربع و شامل 11محله و ارتفاع  17 متر می باشد. طبق سرشماری این ناحیه 272196 نفر جمعیت دارد و دارای تراکم جمعیتی 272196 نفر در کیلومتر مربع است. مختصات این منطقه مرزی 41°01'00, 28°55'60 در سمت اروپایی استانبول می باشد. از شرق با ایوب، از غرب با اسنلر-گونگورن، از شمال شرقی با گازیوسمان پاشا و از جنوب با زیتین برنو همسایه است. مساحت آن 9 میلیون و 500 هزار متر مربع می باشد. جمعیت بایرامپاشا بر اساس سرشماری عمومی سال 2000 حدود 246646 نفر است. با این حال، جمعیت منطقه ما در روزهای کاری بیش از 750000 نفر است. در بایرامپاشا 11 محله دارد.

حمل و نقل به منطقه با اتوبوس شهرداری، مینی بوس و مترو انجام می شود. ایستگاه اتوبوس و بازار سبزی در محدوده منطقه ما هستند. زندان بسته بایرامپاشا در محدوده منطقه ما قرار دارد. این نیز برای منطقه ما مشکل ایجاد می کند. در منطقه ما 49 پارک وجود دارد. میزان فضای سبز برای هر نفر 1.5 متر مربع می باشد. در صورت پذیرش طرح های جدید از سوی شهرداری کلانشهر، میزان فضای سبز به ازای هر نفر 7 متر مربع با فضای سبز باز شده خواهد بود.

 

اماکن دیدنی و آثار تاریخی منطقه:

  • فواره میدان وزیر بزرگ مصطفی پاشا
  • فواره فرهات پاشا
  • موزه یخ و سحر و جادو
  • آکواریوم سیلایف استانبول
  • پارک تفریحی آدا
  • مجتمع تفریحی عصمت پاشا
  • پارک تفریحی کمربورگاز
  • موزه زمین شناسی ژوراسیک

مراکز خرید

  • مرکز خرید آکسیس AXİS AVM
  • مرکز خرید فروم استانبول FORUM İSTANBUL

دسترسی منطقه:

منطقه بایرام پاشا استانبول به حمل و نقل عمومی بسیار نزدیک است. بدین صورت که اتوبان E5 از پایین این منطقه عبور می کند. خط متروی ینی کاپی- آتاتورک هاوالیمانی  در این منطقه چند ایستگاه دارد.

خطوط اتوبوسرانی  این منطقه را به خوبی پوشش داده است.

خرید ملک در بایرام پاشا

منطقه بایرام پاشا استانبول را می توانیم یکی از اصلی ترین محله های برای خرید ملک در استانبول بدانیم. زیرا زیر ساخت های قوی و اجاره خرید خانه بسیار مناسب است. بیشتر بومیان و مهاجران این منطقه را برای زندگی انتخاب می کنند.

اندازه کوچک آن و بازار املاک و مستغلات موجود باعث می گردد نمونه کارهای املاک فروشی در منطقه بایرام پاشا به اندازه مناطق دیگر وسیع و گسترده نباشد. با این حال، اگر قصد دارید یک ساختمان جدید یا خارج از طرح داشته باشید، آنچه را که می خواهید پیدا می کنید. فاصله نزدیک آن با شاخ طلایی و محله های اطراف آن، و همچنین اتصالات حمل و نقل عالی ، آن را برای کارگران مایل به رفت و آمد ایده آل می کند، در حالی که خانواده ها نیز از طیف گسترده ای از امکانات اجتماعی در آستان خود برخوردار هستند.

بیشترین املاک و مستغلات ترکیه برای فروش آپارتمانهایی در مجتمع ها با طیف وسیعی از امکانات از جمله استخر شنا ، محل نگهبانی در محل ، سالن های بدن سازی و باغ های محوطه ای هستند. هزینه های کمک هزینه آپارتمان ماهانه هزینه های نگهداری و نگهداری اینها را تأمین می کند ، بنابراین تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که آرام باشید و از خانه جدید خود لذت ببرید.